SodaBlast Systems

previous arrow
next arrow
Slider

WYBIERZ ŚWIATOWĄ INNOWACJĘ  Z USA I ZASTĄP PIASKOWANIE SODOWANIEM

sodablast1OCZYSZCZAJ, 3x SZYBCIEJ, EKOLOGICZNIE I BEZPIECZNIE

Oryginalne maszyny SodaBlaster marki SodaBlast Systems z USA

To urządzenia przyszłości, coraz częściej wybierane w Polsce do oczyszczania strumieniowego w przemyśle metalowym, budownictwie, motoryzacji oraz do wykonywania usług oczyszczania. Do usuwania farb, rdzy, sadzy, zanieczyszczeń środowiskowych, poprodukcyjnych, itp.

Opatentowana technologia o wyrzucie czyściwa 3-razy szybszym (965km/h) od piaskarki

Innowacyjność potwierdzona w 2015 roku na kolejne 3 lata

Wykorzystuje ekologiczne dla środowiska, biodegradowalne i łatwo wodorozpuszczalne czyściwa

Bezpieczne dla operatora i osób postronnych, oczyszczanie sodą oczyszczoną nie wywołuje pylicy płucnej jak przy piasku

Soda pozostawia po oczyszczeniu powierzchnię gładką, bez uszkodzeń i zarysowań, nie nagrzewa jej, nie zamraża, nie odkształca

Może wytworzyć chropowatość pod malowanie, dzięki sodzie oczyszczonej o specjalnej granulacji

Maszyny SodaBlast Systems pracują także na tradycyjne czyściwa jak szkło, piasek, korund, śrut – również 3x szybciej od piaskarki

Bezproblemowa praca – stały, ciągły i nieprzerywany strumień czyszczący

Płynna regulacja ciśnienia powietrza i ilości czyściwa. Elektryczne sterowanie maszyną przy dyszy

Dysze okrągłe i płaskie bardzo żywotne o specjalnej konstrukcji znacznie zwiększające wydajność

Wiele trybów pracy – strumieniowo na sucho, hydrodynamicznie w otoczce wodnej oraz innowacyjnie – bezpyłowo w mixie wodnym

Bezawaryjna, sprawdzona konstrukcja zapewniająca niskie koszta utrzymania maszyny

Maszyny i soda w wielu granulacjach stale dostępne na magazynie w Polsce

Najniższa cena sody oczyszczonej w Europie! Już od 0.99 zł netto/kg

ORYGINAŁ JEST TYLKO JEDEN

Unikalność SodaBlastSystems to opatentowana technologia

Polega na pobieraniu z oczyszczarki nawet najdrobniejszego czyściwa o ziarnistości jak soda oczyszczona aż do najgrubszych 2-3mm (jak szkło granulowane, korund, czy każde inne), a następnie wyrzutu czyściwa z maszyny 3-krotnie szybciej od tradycyjnej piaskarki, aż do 965 km/h. Przy tym zapewniają stałą, nieprzerywaną pracę nawet przy higroskopijnych, wodorozpuszczalnych czyściwach, które zapychają i blokują piaskarki.

W piaskarkach czyściwo opada do węża siłą grawitacji jak w klepsydrze, co jest nieefektywne i mało precyzyjne. W naszych maszynach, powietrze wykorzystuje cały zbiornik pobierając czyściwo za pomocą strumienia sprężonego powietrza. To zupełnie inna konstrukcja jak piaskarki.

Ponadto, nasze maszyny posiadają układ chłodzący, osuszający i filtrujący. Przygotowuje on służące do oczyszczania powietrze według norm, zapewniających najwyższą wydajność i prędkość oczyszczania oraz nieprzerywaną pracę. Przy tym jest zasilany zaledwie przez 12V.

Nasze urządzenia mogłeś widzieć w trakcie pracy w takim programach i kanałach telewizyjnych jak:

BEZPYŁOWO I NA SUCHO

Wiele trybów pracy – strumieniowo na sucho, hydrodynamicznie w otoczce wodnej oraz innowacyjnie – bezpyłowo w mixie wodnym

SodaBlast Systems zapewnia różnorodne podejście do trybów pracy, oferując kilka metod jakie można stosować w jednym i tym samym urządzeniu.

Wyróżniamy 3 tryby, w tym jeden innowacyjny stosowany tylko w naszych urządzeniach.

Standardowy tryb – to praca na sucho. Wsypujemy czyściwo do zbiornika, po uruchomieniu czyściwo z bardzo dużą prędkością wylatuje z dyszy i oczyszcza powierzchnię.

Wyróżniamy także dwa tryby bezpyłowe tzn. z wodą, która eliminuje pylenie jeśli takowe jest przez nas niepożądane.

Tryby bezpyłowe wodne:

Tryb hydrodynamiczny – za pomocą węża podłączonego do kranu lub zbiornika z wodą z jednej strony, a z drugiej podłączony do specjalnej dyszy podajemy strumień wody, który zapewnia otoczkę wodną wokół strumienia czyściwa z powietrzem. Eliminujemy w ten sposób pylenie do 95%.

W miksie wodnym – to innowacja wprowadzona przez nas wywołana ostatnimi zmianami konstrukcyjnymi wnętrza maszyn. Umożliwiają one zasypanie czyściwa do zbiornika, a następnie dolanie wody nad czyściwo w proporcji 1:1. W ten sposób eliminujemy praktycznie do 0% pylenie przy czym nie jest wymagane posiadanie podłączenia do kranu lub zbiornika z wodą.

Jeśli oczyszczamy stal, która może korodować w kontakcie z wodą po usunięciu rdzy czy farby, do wody możemy dodać oferowany przez nas koncetrat “INHIBITOR RDZY”, co zapewni nam zabezpieczenie powierzchni przed zardzewieniem do trzech dni. W tym czasie możemy oczyszczać kolejne metry powierzchni bez ryzyka, że wcześniej oczyszczone elementy nam ponownie zardzewieją. Koncentrat rozcieńczamy z wodą w proporcji 1:100.

BEZPIECZEŃSTWO DLA POWIERZCHNI

Soda pozostawia powierzchnię po oczyszczeniu gładką, bez uszkodzeń i zarysowań, nie nagrzewa jej, nie zamraża, nie odkształca

Możemy także uzyskać różną chropowatość powierzchni, w zależności od rodzaju zastosowanej sody, którą oczyszczamy.

Oferta SodaBlast Systems to aktualnie 7 rodzajów sody oczyszczonej, która różni się ziarnistością, twardością i kształtem granulatu sody.

Zależnie od zastosowanej sody, możemy uzyskać różne efekty.

Jednym z nich jest to w jaki sposób powierzchnia będzie wyglądała po usunięciu zabrudzeń czy farb.

Wyróżniamy w ten sposób dwie metody:

 Delikatna – gładka, nieuszkodzona powierzchnia

 Mocna – zszorstkowana powierzchnia (zmatowiona) Powstaje mostek szczepny pożądany przed aplikacją farb, mas, klejów i zapraw.

Metoda delikatna – usuwanie farby

Metoda mocna – usuwanie rdzy

Główną ideą stosowania sody do oczyszczania jest nieuszkadzanie powierzchni przedmiotu, który oczyszczamy. Stąd najczęściej oczyszcza się w metodzie delikatnej. W której soda podczas uderzenia i rozbicia się nie wytwarza wysokiej temperatury na oczyszczanej powierzchni jak to ma miejsce przy piaskowaniu. Temperatura ta mogłaby nagrzać powierzchnie i zacząć ją rozszerzać, wyginać i odkształcać – np. oczyszczanie metali. Utrzymują one swoje parametry fizyczne. Gdy zaś oczyszczamy stal ocynkowaną z farby – ocynk również pozostanie nietknięty – bez zarysowań, zaś farby usuniemy. To samo z graffiti na szybie, szyba pozostanie gładka, nie będzie zmatowiona, a po farbie nie będzie śladu

Pry zastosowaniu sody nie wytwarza się także ujemna temperatura na powierzchni jak to ma miejsce przy oczyszczaniu suchym lodem, gdzie takowe dochodzi do -90oC. Takie oczyszczanie może powodować mikropęknięcia i zmiany w materiale spowodowane nagłymi skokami temperatury tj. z temperatury suchego lodu, którym oczyszczamy, aż do temperatury otoczenia w jakim pracujemy. Załóżmy, że w pomieszczeniu czy na zewnątrz jest +20oC. Różnica temperatur wyniesie aż 110oC – to szok termiczny dla oczyszczanego elementu. Innym przykładem jest oczyszczanie maszyn, które zbudowane są z różnych elementów metalowych o różnej rozszerzalności temperaturowej – powstają wtedy pęknięcia. Przy sodzie, w trybie delikatnym, temperatura czyściwa jak i oczyszczanej powierzchni jest niezmienna.

CHROPOWATOŚĆ NA ŻĄDANIE

Może wytworzyć chropowatość pod malowanie, dzięki sodzie oczyszczonej o specjalnej granulacji

Metoda mocna to szlifowanie (matowienie) elementów które oczyszczamy z farb, rdzy czy zanieczyszczeń. Podczas szlifowania wytwarza się zgodnie z prawami fizyki temperatura. Temperatura może wyginać blachę, szczególnie cienką. Szlifowaniem można nieodwracalnie uszkodzić lub zniszczyć powierzchnię. Jeśli wcześniej pod warstwami zabrudzenia czy farb powierzchnia była gładka, to po oczyszczeniu z nich, powierzchnia będzie chropowata.

Jednakże, warto zapamiętać iż nawet przy metodzie mocnej, szorstkość powierzchni jest w miarę słaba i nie aż tak destrukcyjna jak przy piaskowaniu. Dodatkowo po oczyszczeniu sodą stal nie będzie nam tak szybko rdzewieć jak po piaskowaniu. Soda tymczasowo zabezpiecza powierzchnie przeciw nagłemu zardzewieniu.

Jest to metoda inwazyjna w porównaniu do metody delikatnej, lecz niektórzy Klienci posiadają takie zapotrzebowanie. Nasze maszyny zapewniają elastyczność w uzyskaniu efektu po oczyszczeniu taki jaki chcemy.

DOWOLNE USTAWIENIA

Płynna regulacja ciśnienia powietrza i ilości czyściwa. Elektryczne sterowanie maszyną przy dyszy

Maszyna posiada płynną regulację ciśnienia powietrza oraz płynną regulację ilości czyściwa. Możemy dowolnie dozować ilość czyściwa do ustawionej jednostki powietrza.

Urządzenie umożliwia także zamknięcie wyrzutu czyściwa tak, aby z dyszy i tego samego węża leciało tylko samo czyste powietrze. Stosuje się to przy odmuchiwaniu miejsca pracy lub maszyny na koniec pracy.

OCHRONA ŚRODOWISKA

Wykorzystujemy ekologiczne dla środowiska, biodegradowalne i łatwo wodorozpuszczalne czyściwa

Priorytetem dzisiejszych czasów jest bezpieczeństwo dla środowiska. Soda oczyszczona chroni przed szkodliwym działaniem przestarzałych metod jak żrące chemikalia niebezpiecznych w samym użytkowaniu i niezmiernie drogich w utylizacji. Jak również przed piaskowaniem po którym pozostaje dużo odpadu zużytego piasku i problem gdzie go zutylizować. Soda oczyszczona jest łatwa w utylizacji i posiada ekologiczne dla środowiska pH 8.2. Jest również łatwo rozpuszczalne w wodzie, po tym jak się rozbije w pył o oczyszczaną powierzchnię.

Dla Unii Europejskiej ekologia to podstawa dalszego rozwoju gospodarek. SodaBlast Systems zapewnia bezpieczeństwo i dzięki temu sodowanie jest promowane przez UE jako standard przyszłości. Aktualnie piaskowanie z powodu rakotwórczości wywoływane pylicą jest zabronione. Kwestią czasu jest pełne zastąpienie piaskowania technologią SodaBlast Systems. Wprowadź innowację do swojej firmy na rynku.

UNIWERSALNOŚĆ

Pracuje także na tradycyjne czyściwa jak szkło, piasek, korund, śrut – również 3x szybciej od piaskarki

Wszystkie maszyny SodaBlaster, począwszy od 2015r. mogą pracować od bardzo drobnego czyściwa jak soda oczyszczona, aż do 2-3mm tradycyjnych czyściw jak szkło kruszone, piasek, korund, śrut staliwny. Czyni to nasze maszyny uniwersalnymi w zastosowaniu.

Użytkownik ma szeroką możliwość wyboru i jeśli chce oczyszczać z mocnym zszorstkowaniem powierzchni, to może wsypać do maszyny inne czyściwa – ostre i większe.

Warto pamiętać, iż maszyny SodaBlaster marki SodaBlast Systems posiadają wyrzut czyściwa 3x szybszy od piaskarek. Zatem, przy oczyszczaniu piaskiem, szkłem czy śrutem, będziemy oczyszczali również 3x szybciej od piaskarki.

NIEPRZERYWANA, CIĄGŁA PRACA

Bezproblemowa praca – stały, ciągły i nieprzerywany strumień czyszczący

Budowa urządzeń, które oferujemy dzięki opatentowanej konstrukcji, elektrycznemu sterowaniu, a także układowi chłodzenia, zapewnia stałą i nieprzerywaną pracę.

Strumień wylatujący z dyszy jest ciągły, bez impulsów, a także nie zacina się i nie blokuje. Przerwa w pracy następuje tylko na czas zasypania nowego czyściwa do zbiornika.

BEZAWARYJNOŚĆ

Bezawaryjna, sprawdzona konstrukcja zapewniająca niskie koszta utrzymania maszyny

Wysokiej jakości podzespoły, a także materiały użyte do budowy maszyn zapewniają wieloletnią, bezproblemową i spokojną pracę, przy tym nie powodując wysokich kosztów użytkowania.

WYSOKA TRWAŁOŚĆ

Dysze okrągłe i płaskie bardzo żywotne o specjalnej konstrukcji znacznie zwiększające wydajność

Stosowane przez nas dysze produkowane w technologii lotniczej zapewniają 1500 godzin nieprzerwanej pracy.

BHP – ZDROWIE OPERATORA

Bezpieczne dla operatora i osób postronnych, oczyszczanie sodą oczyszczoną nie wywołuje pylicy płucnej jak przy piasku

Oprócz zysków i wydajności w pracy, chcesz również dbać o swoje zdrowie. Piaskując Twoje zdrowie jest zagrożone śmiertelną pylicą, nawet przy samym wsypywaniu piasku i wdychaniu lotnego pyłu. Podczas pracy SodaBlast Systems takie zagrożenie nie istnieje, gdyż soda oczyszczona jest wodorozpuszczalna i nie odkłada się w płucach.

Ponadto podczas pracy z oryginalnym sodowaniem, czyściwo po uderzeniu w oczyszczaną powierzchnię nie odbija się od niej i nie uderza z powrotem w operatora, lecz swobodnie opada na podłoże. Jest to spowodowane mniejszą masą cząstki sody w porównaniu do piasku. Umożliwia to pracę w lekkim stroju roboczym, bez konieczności noszenia ciężkich, nieoddychających strojów jak podczas pracy z piaskiem.

WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE

Maszyny SodaBlaster™ posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowania w gospodarce.

Docelowe wykorzystanie technologii SodaBlast Systems jest mocno zróżnicowane.Można nimi pracować w różnych branżach, oto kilka przykładów:

przemysł – przygotowywanie pod malowanie obiektów małych i wielkogabarytowych konstrukcji stalowych w tym hal, mostów, przęseł, dachów, więźb, zbiorników, silosów, tuneli, wież, estakad, a także usuwanie starych farb przy remontach tych obiektów

 budownictwo – oczyszczanie elewacji budynków ceglanych, drewnianych, otynkowanych z wieloletnich zabrudzeń, farb, zbitych tynków, impregnatów, osmoleń po pożarze

 motoryzacja – renowacja karoserii, wnętrz i podwozi pojazdów zabytkowych i współczesnych w zakładach prywatnych oraz ASO, a także oczyszczanie bloków silników, felg, pomp, itp.

 komunalna – utrzymanie czystości w miastach, usuwanie graffiti, pasów ruchu, oczyszczanie kostki brukowej

 zabytki – renowacja zabytkowych elewacji budynków, pomników, nagrobków

spożywcza – usuwanie zabrudzeń poprodukcyjnych, maszyny i taśmy transportowe, hale produkcyjne, silosy, elementy ze stali nierdzewnej jak choćby zbiorniki

Zabrudzenia, które usuwają nasze maszyny:

farby proszkowe, poliuretanowo- epoksydowe

rdza powierzchniowa i wgłębna

lakiery samochodowe

farby alkidowe, olejne, ftalowe, akrylowe, itp.

stare tynki

zanieczyszczenia środowiskowe, przemysłowe, spożywcze

osmalenia po pożarze

graffiti z tynków czy oszklenia

gelcoat z laminatu łodzi

i inne…

3x SZYBCIEJ OD PIASKARKI

WYDAJNOŚĆ

W każdej technologii oprócz zalet ekologiczności czy bezpieczeństwa, na końcu i tak liczy się opłacalność.

Warto zwrócić uwagę także na prędkość samego oczyszczania. 3x szybszy wyrzut od piaskarki gwarantuje nam również szybsze wykonanie pracy. To zaś przyczynia się do znacznych ograniczeń kosztów jakie ponosimy w trakcie pracy, a na które składają się choćby:

godzina pracy pracownika, operatora maszyny

zużyte na godzinę paliwo kompresora pompującego sprężone powietrze

Oszczędność: Szybsze wykonanie pracy to = Mniej godzin pracownika + Mniej zużytego paliwa

Przy pracy na wyjeździe, szybsze wykonanie zlecenia to także = mniejsze koszta noclegów + diet.

Dodatkowo warto przypomnieć jedną z cech maszyny. Nawet jeśli chcemy użyć bardzo ostrych czyściw, innych niż soda oczyszczona, to możemy tego dokonać w tym samym naszym urządzeniu. Zatem mamy jedną maszynę do bardzo wielu zastosowań. Uniwersalną, wciaż szybszą, wydajniejszą i bezproblemową w użytkowaniu.

CERTYFIKACJA

Wszystkie nasze maszyny i technologia spełniają krajowe i europejskie standardy. Zostały sprawdzone przez Państwową Inspekcję Pracy (PIP), Urząd Dozoru Technicznego (UDT), posiadają Deklaracje Zgodności CE z jednostką notyfikowaną, która jako niezależny nadzorca sprawdza każdy zbiornik u producenta w USA przed wysyłką do Polski.

Ponadto dla każdego podwozia wersji Trailer jest wystawiana europejska homologacja drogowa E, dzięki której można zarejestrować maszynę jako przyczepa w każdym kraju należącym do Unii Europejskiej.

CZYSTA SODA, BEZ DODATKÓW

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i Klientów, bądź transparentny. Wiedz czym pracujesz, co wdychasz.

Wszystkie nasze czyściwa Soda SBS to w 100% soda oczyszczona. Bez żadnych dodatków, ulepszaczy, ukrytych składników.

W naszych czyściwach nie ma żadnego tlenku glinu czy opiłków aluminium, ani piasku jak u firm naśladujących, które to dodatki miałyby odgrywać znaczącą rolę w trakcie oczyszczania z powodu nieumiejętności poradzenia sobie przez tamte urządzenia z czystą sodą oczyszczoną.

TRANSPORT MASZYNY I CZYŚCIW

SodaBlast Systems to łatwa technologia.

Czyściwa SodaBlast Systems to produkt bezpieczny w transporcie oraz magazynowaniu. Nie są wymagane dodatkowe licencje ADR dla niebezpiecznych środków w transporcie. W razie rozsypania czyściwa w aucie czy magazynie, zwyczajnie wystarczy je zebrać do worka. Przechowywanie na palecie, w zamkniętym pomieszczeniu.

Woda, która ewentualnie dostanie się w trakcie transportu lub składowania do czyściwa najwyżej je w części zbryli.

Soda oczyszczona nie jest żrąca, nie ma zagrożenia poparzenia czy utraty zdrowia lub życia, to nie jest soda kaustyczna! To są dwa różne chemikalia, których nie wolno mylić!

POTWIERDZONA INNOWACJA

Innowacyjność potwierdzona w 2015 roku na kolejne 3 lata.

Technologia jak  SodaBlaster™ otrzymała pozytywną opinię o innowacyjności. Opinia ta to dobry przykład, iż nasze maszyny to przyszłość w polskiej gospodarce.

Dodatkowo, SodaBlast Systems™ to technologia proekologiczna.