previous arrow
next arrow
Slider

  Technologia SodaBlast Systems

 Pomimo pozornego podobieństwa do piaskarki,  zasada działania maszyn Soda Blaster jest inna.

W piaskarkach powietrze pobiera czyściwo i wyrzuca je na dole zbiornika, co jest nieefektywne i mało precyzyjne. W maszynach Soda Blaster powietrze jest wprowadzane na dole zbiornika, przelatuje przez cały zbiornik pobierając czyściwo i wylatuje na górze zbiornika do węża.

W piaskarkach czyściwo opada do węża siłą grawitacji co jest nieefektywne i mało precyzyjne. W maszynach Soda Blaster powietrze wykorzystuje cały zbiornik pobierając czyściwo za pomocą sprężonego powietrza.

Ponadto maszyny Soda Blaster posiadają układ chłodzący, osuszający i filtrujący, który przygotowuje służące do oczyszczania powietrze według norm zapewniających najwyższą wydajność  i  prędkość oczyszczania. W rezultacie wyrzut czyściwa z maszyny Soda Blaster następuje z predkością   aż 3x większą niż w przypadku tradycyjnej piaskarki.

Zastosowanie w technologi sodowania delikatnego ścierniwa w połączeniu z jego aplikacją z bardzo dużą prędkością, pozwala szybko usunąć konieczne do ściągnięcia powłoki czy brud bez szkody dla podłoża.

Sodowaniem można usunąć powłokę z każdej powierzchni bez szkody dla oczyszczanego przedmiotu.

Soda Blast System to błyskawiczna i skuteczna metoda na najbezpieczniejsze czyszczenie rozmaitych materiałów z zabrudzenia.

Przy pomocy tej technologii można czyścić drewno z powłok farby, można ściągać lakier z metalu, można restaurować zabytki i odnowić mnóstwo innych rzeczy w bardzo krótkim czasie.

W maszynach Soda Blaster oprócz sody można zastosować również inne tradycyjne ścierniwa takie jak:

piasek, szkło, korund, śrut co wykorzystujemy oferując usługi piaskowania i szkielkowania.

Również w przypadku innych ścierniw maszyny Soda Blaster pracują 3x szybciej niż tradycyjne piaskarki.